ECB znížila hlavnú referenčnú sadzbu na nulu ECB znížila hlavnú referenčnú sadzbu na nulu

Európska centrálna banka znížila hlavnú referenčnu sadzbu na 0%. Nepredstaviteľné sa stáva realitou a  rekordné minimum 0,05% klesá na absolútnu nulu. Ide o nový balík opatrení, z dielne ECB. Okrem poklesu referenčnej sadzby sa zvyšuje...

Celý článok

 

Investovanie do nehnuteľností - plusy a mínusy

Jeden zo spôsobov, ako investovať svoje peniaze, je nákupom nehnuteľností. Všetci vieme, že cena nehnuteľností za 25 rokov poriadne podrástla. Kedysi nebol problém...

Celý článok

Stavebné sporenie v roku 2016: výnosnosť opäť klesá  Stavebné sporenie v roku 2016: výnosnosť opäť klesá

 

Pred rokom som písal o tom, ako stavebné sporenie znižuje svoju výkonnosť pre rok 2015. Dnes sú už známe podmienky pre získanie štátnej prémie v roku 2016 a deje sa to, čo som predpovedal - výnosnosť stavebného sporenia opäť klesá. Oplatí sa to staré „stavebko“ vôbec, alebo nad ním rovno zlomiť palicu?

Celý článok

 

Grécky bankrot u nás?Čo robiť, ak by sa Grécka dráma opakovala aj u nás?

Médiá sveta zamerali svoje kamery a mikrofóny na Grécko, kde sa odohráva veľká dráma. Buď Grécko pristúpi na drastické podmienky medzinárodného menového fondu, alebo Eurozónu opustí, aby mohlo zbankrotovať. Ako sa bežný ľudia môžu vyhnúť stratám?

Celý článok

 

Európska centrálna banka štartuje infláciu

Európska centrálna banka (skratka ECB) 9.3. 2015 odštartovala avizované kvantitatívne uvoľňovanie (QE). V priebehu dňa nakúpila nemecké, talianske a údajne aj ďalšie štátne dlhopisy. ECB plánuje každý mesiac investovať až 60 miliárd...

Celý článok

 

Zložený úrokZložený úrok - ôsmy div sveta

Úrok celkom určite poznáte, ale možno ste ešte nepočuli o zloženom úroku. Je to úžastne silná vec, vysvetlím vám, ako funguje.

Celý článok

 

Fond na ochranu vkladov - ilúzia?Fond ochrany vkladov

Všetci máme osobný účet a na ňom nejaké eurá. Niektorí majú v bankách ešte aj termínované vklady, vkladné knižky, podúčty, sporiace účty a podobné produkty, prípadne si šetria v stavebnom sporení. Niekedy sa v týchto vkladoch nachádza naozaj veľké množstvo peňazí... niekedy celoživotné úspory. Ale čo ak inštitúcia zbankrotuje?

Celý článok

Top odpad„TOP“ odpad slovenského bankovníctva

Sesternici sa narodil syn. Bol som cez víkend pozrieť ten nový prírastok do rodiny a medzi rečou sa mi moja teta (novopečená babka) pochválila, že malému založila vkladnú knižku a bude tam malému šetriť. Už mu tam dala aj prvý vklad, tučných 250 €. Skoro ma porazilo.

Celý človek

 

InvestovanieInvestovanie je v princípe jednoduchá záležitosť

Investovanie je v princípe jednoduchá záležitosť, ktorá vám ale môže podstatne zlepšiť život. A vôbec nemusíte mať obrovské na účte tisícky eur. Investovanie je vždy zamerané na budúci zisk, preto je najzásadnejším parametrom investovania budúci výnos.

Celý článok

Inflácia a šetrenie

Ako národ sme veľmi konzervatívny, väčšina z nás niečo nové začne robiť až vtedy, keď vo svojom okolí vidí kopec ľudí, ktorí to robia tiež. A u seniorov to platí dvojnásobne. Slováci stále najčastejšie šetria tak, že si hotovosť odkladajú doma...

Čo je to hodnotiace číslo?

Kto sa zaujíma o stavebné sporenie, skôr či neskôr sa stretne s pojmom hodnotiace číslo. Čo je to?

Celý článok

 

Podielové fondy vs. iné formy investovania

Produktov, kde sa na Slovenskom trhu  dajú zveľaďovať peniaze, nie je veľa. Jeden z najpopulárnejších je stavebné sporenie. Výnos v stavebnom sporení  klesá na historické minimum a vyhliadky na zlepšenie sú v nedohľadne. Aké sú alternatívy?

Celý článok

 

Stavebné sporenie v roku 2015: výnosnosť rapídne klesá

Stavebné sporenie je sporenie s garantovaným úročením a štátnou prémiou.  Pred pätnástimi rokmi  bola štátna prémia vo výške 40% z ročného vkladu. Tento rok je štátna prémia vo výške 8,5% z ročného vkladu. Budúci rok to bude...

Bezpečnosť správcovských spoločností

Veľa ľudí o správcovských spoločnostiach nič nevie. Myslia si, že sú tu tri dni aj s cestou, založilo si ich pár ľudí (ideálne v garáži), nikto na nich nedohliada a nemá na ne dosah. Samozrejme, nie je to tak. Veci sa majú inak.

Celý článok

 

Správcovská spoločnosť

Slováci čoraz viac vstupujú na trh pomocou správcovských spoločností, ale aj tak sú v investovaní ďaleko za rozvinutými krajinami ako Nemecko. Večšina ľudí stále nevie, čo je to správcovská spoločnosť.

Celý článok

 

Kontakt

Ľuboš Bebčák
Hviezdoslavova 6
010 01 Žilina

0911 781 352

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webu zdarmaWebnode