Čo (a prečo) mať v detskom poistení?

Čo mať v detskom poistení?Rodiča,  mysliaci na budúcnosť svojich detí, ich už krátko po narodení poistia.  Ide o tzv. "detské poistky", kde je často hlavným účelom šetrenie. 

Väčšina chce len to, aby sa im "niečo šetrilo" a myslia si, že tým pádom je všetko v poriadku. No nie je. 

Celý článok

 

Prečo zmeniť PZPPrečo zmeniť poistku na auto

Raz ročne je možné zmeniť svoje poistenie auta. V iných poisťovniach môžete ušetriť pár eur, ale aj veľa stratiť.

Celý článok

 

Závažné ochoreniaAko funguje pripoistenie závažných ochorení

Poisťovne ponúkajú k životnému poisteniu niekoľko pripoistení, medzi ktorými sa bežný ľudia často nevyznajú. Jedno z najdôležitejších je poistenie závažných ochorení, preto stručne popíšem na čo je určené a ako funguje.

Celý článok

 

Ako funguje havarijné poistenie?Ako funguje havarijné poistenie?

Havarijné poistenie (nazývané aj kasko) je určené na náhradu škôd, ktoré vzniknú na poistenom vozidle. Tým sa myslí predovšetkým škody, ktoré vzniknú na vozidle následkom škodových udalostí a dopravných nehôd, krádežou, alebo poškodenia auta následkami vandalizmu, či živelných udalostí.

Celý článok

 

Detské poistenie - ako zabezpečiť budúcnosť svojich detí?Detské poistenie (alebo ako zabezpečiť budúcnosť svojich detí?)

Keď sa pýtam rodičov, čo je najvzácnejšie v ich živote, takmer vždy dostanem odpoveď, že ich deti. Pre niektorých sú aj zmyslom života. Tak ako zabezpečiť svojim deťom bezpečnú budúcnosť? Predsa každý rodič chce, aby bolo jeho dieťa aj v budúcnosti v poriadku.

Celý článok

BankopoisteniePoistiť úver v banke?

Banky pri úveroch bežne ponúkajú aj poistenie úveru cez poisťovňu, s ktorou spolupracujú. Každá pracovníčka a pracovník banky vám, keď žiadate o úver, povie o tejto možnosti. Keď nie ste rozhodnutý, alebo neviete, niektorí vás „ukecajú“.

Celý článok

Náhrada príjmu v prípade PN-kyNáhrada príjmu v prípade PN

Každému z nás sa môže stať, že pre chorobu alebo úraz nie sme schopný vykonávať prácu. A každému sa to už aj stalo. Ak poctivo odvádzate odvody, časť príjmu vám vynahradí nemocenská dávka - zhruba polovicu základného platu. Odrazu tak náš príjem klesá o polovicu...

Celý článok

 

Zdravotný dotazníkZdravotný dotazník

Zdravotný dotazník je súčasťou každého návrhu zmluvy na uzatvorenie životného poistenia. Po svete chodia kadejaký špekulanti, preto sa poisťovne naučili zisťovať si zdravotný stav poisteného.

Celý článok

 

Nádorové ochoreniaZhubné nádory

Ľudia radšej čítajú dobré správy, veď kto by rád počúval o chorobách? Ale život nie je len smiech, kvietočky a farebná dúha: vedecké štatistiky z celého sveta sú neúprosné! Približne štvrtina ľudí v priemyselne rozvinutých krajinách zomiera na jednu z foriem zhubného nádoru.

Celý článok

 

Investičné životné poistenieInvestičné životné poistenie

Investičné životné poistenie (IŽP) je poistenie, kde je z časti peňazí zaplatené poistenie proti rizikám a časť sa investuje. IŽP sa oplatí uzatvárať na dlhú dobu (spravidla desiatky rokov), aby sa investované peniaze stihli zhodnotiť. IŽP je predovšetkým poistenie (ako to z názvu vyplýva), investovanie je až na druhom mieste.

Celý článok

 

Všetko o PZPVšetko o PZP

Blíži sa koniec roka a pre mnohých aj možnosť zmeniť svoje poistenie auta - PZP (povinné zmluvné poistenie). Možno aj vy uvažujete nad zmenou existujúceho PZP za lacnejšie. Ale podľa čoho sa rozhodujete? Len dúfam, že nie podľa reklám...

Celý článok

Ako vybrať dobré životné poistenie?

Záleží to od toho, z akého dôvodu chcete uzavrieť životné poistenie. Životné poistenie môže byť krátkodobé (k leasingu, krátkodobému úveru a tak ďalej), alebo dlhodobé. V tom prípade je voľba dobrého životného poistenia...

Celý článok

 

Ako postupovať pri dopravnej nehode?

V prvom rade si treba zachovať chladnú hlavu. Denne sa na našich cestách stanú desiatky dopravných nehôd, avšak k väčšine nie je nutné volať políciu. Políciu je potrebné zavolať...

Celý článok

Podpoistenie Čo je podpoistenie?

Cena nehnuteľností stále rastie. Ak sa poistné zmluvy pravidelne neupravujú, vzniká „podpoistenie“. Podpoistenie je nežiaduci stav, v ktorom je hodnota poisteného majetku vyššia ako poistná suma.

Celý článok

Kontakt

Ľuboš Bebčák
Hviezdoslavova 6
010 01 Žilina

0911 781 352

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webu zdarmaWebnode