Všetko o PZP

 

Blíži sa koniec roka a pre mnohých aj možnosť zmeniť svoje poistenie auta - PZP (povinné zmluvné poistenie). Možno aj vy uvažujete nad zmenou existujúceho PZP za lacnejšie. Ale podľa čoho sa rozhodujete? Len dúfam, že nie podľa reklám...

Reklamy zavádzajú

Reklamy nehovoria celú pravdu (niektoré vyslovene klamú).  Do googlu som zadal „všetko o PZP“ a medzi prvými troma platenými odkazmi sa zobrazil odkaz Najlacnejšie PZP od 51€ na stránku poisťovne Genertel. Keďže sám uzatváram PZP a platím o pár eur viac, ako je proklamovaná suma, nedalo mi to a na stránku som klikol. Po zadaní všetkých údajov z technického preukazu mi online kalkulačka vypočítala platbu za PZP 155 € za rok, čo je astronomická suma. Je to raz toľko ako moja súčasná platba za PZP!

 

Kvalitnejšie PZP?

Poisťovne sú podnikateľské subjekty a ako všetky podnikateľské subjekty, aj oni sa snažia o zisk. PZP zo zákona musíme mať, avšak môžeme si vybrať za akú sumu - či poistíme to isté auto za 74 €, alebo za 155 €.

Rozdiel v kvalite? Parametre PZP sú dané zákonom (Zbierka zákonov č. 381/2001) a pre všetky poisťovne rovnaké. Rozdiel je len v cene.

 

Úplné porovnanie PZP

Príhoda s reklamou ma nakopla k tomu, aby som si pre svoje auto vypočítal v každej možnej poisťovni cenu PZP. Vytvoril som tak 15 rôznych ponúk poisťovní, ktoré mi ponúkali PZP za rozličné sumy. Neprekvapilo ma, že najlacnejšia ponuka na poistenie bola presne tá, ktorú využívam. Ale prekvapilo ma, že najdrahšia ponuka na PZP bola 279,08 €. Je to takmer štyri krát viac ako najlacnejšia - pritom ide o rovnaké krytie, na rovnaké auto a rovnakého vlastníka auta.

Vyberajte dobre

Nenechajte sa nalákať na akékoľvek poistenie a už vôbec neverte reklamám. Aj keď PZP je najjednoduchšie poistenie na trhu, stále sú na Slovensku tisícky ľudí, ktorí zbytočne platia za jeho drahšie varianty a nezískavajú žiadnu pridanú hodnotu.

Ľuboš Bebčák, 30. 11. 2014

 

Máte záujem o lacné PZP? Máte k téme akékoľvek otázky? Využite bezplatnú konzultáciu. Vyplňte tento kontaktný formulár a ja Vás budem čo najskôr kontaktovať.

Kontakt

Ľuboš Bebčák
Hviezdoslavova 6
010 01 Žilina

0911 781 352

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webu zdarmaWebnode