Zhubné nádory

 

Ľudia radšej čítajú dobré správy, veď kto by rád počúval o chorobách? Ale život nie je len smiech, kvietočky a farebná dúha: vedecké štatistiky z celého sveta sú neúprosné! 

Približne štvrtina ľudí v priemyselne rozvinutých krajinách zomiera na jednu z foriem zhubného nádoru. Za posledných dvadsať rokov sledujeme rýchly vzrast týchto chorôb a ak bude pokračovať rovnakým tempom, o ďalších dvadsať rokov ju bude mať takmer každý.


 

Existuje prevencia?

O najlepšej prevencii počul každý - správna životospráva. Tá riziká minimalizuje, ale nevylúči. To preto, lebo príčin nádorových ochorení je viac: vírusy, rádioaktívne ožiarenie, chemikálie v potravinách, fajčenie cigariet, elektromagnetické vlnenie (Wi-Fi, mobilný signál a pod.).

Väčšina zdravých ľudí si myslí, že to sa týka všetkých naokolo okrem nich a keď nemajú ochorenie teraz, nebudú ho mať už nikdy. To je omyl. Štatistiky sú opäť neúprosné: výskyt týchto ochorení dramaticky stúpa s rastúcim vekom. Ak nemáte nádorové ochorenie teraz, pravdepodobne ho budete mať neskôr. Veď predsa jete chemicky upravené potraviny, pohybujete sa v prostredí plnom elektromagnetických vĺn.
 

Biologická liečba - malý zázrak

Nádorové ochorenia sa štandardne liečia troma spôsobmi: operáciu, chemoterapiou a ožarovaním. Za náhradu chemoterapie sa dá považovať nesmierne drahá, ale účinná biologická terapia. Tá má navyše len minimálne vedľajšie účinky, čo je veľký rozdiel od chemoterapie, ktorá má vedľajšie účinky závažné, často smrteľné (nezabije vás rakovina, ale chemoterapia) a je ich pekne dlhý zoznam  (najtragickejším vedľajším účinkom sú sekundárne nádory - objavia sa po rokoch, ako následok chemoterapie a sú imúnne voči ďalšej chemoterapii).
 

Zdravotná poisťovňa : len chemoterapia

V prípade choroby vám zdravotná poisťovňa uhradí len to najlacnejšie a najmenej úspešné liečenie - chemoterapiu. Existujú a stále sa vyvíjajú lepšie spôsoby liečenia, ale sú mimo finančných možností väčšiny slovenskej populácie. Teda, za predpokladu, že okrem povinných príspevkov v zdravotnej poisťovni neodvádzajú aj poistenie v niektorej zo súkromných poistení.
 

Osobné poistenie : kvalitné možnosti liečby

Nádorové ochorenia sú tak rozšírené a ich frekvencia tak rastie, že väčšina poisťovní ponúka pripoistenie pre prípad rakoviny. Ak vám bude toto ochorenie diagnostikované, poisťovňa vám vyplatí príslušnú sumu a odrazu si môžete dovoliť podstatne lepšiu starostlivosť. Vždy radím ľuďom, aby bola táto suma dostatočne veľká. Raz môže - a vzhľadom na štatistiky pravdepodobne bude - znamenať rozdiel medzi kvalitou vašej liečby a teda rozdiel medzi životom a smrťou.

Veľkou výhodou peňazí z takéhoto poistenia je to, že si môžete zafinancovať aj špeciálnu liečbu v zahraničí (tie peniaze sú vaše a môžete s nimi naložiť podľa vlastného uváženia).


 

Pár rád na záver

  • Poistenie je výhodné uzavrieť v čo najskoršom veku, je to lacné. S rastúcim vekom niekoľkonásobne rastie pravdepodobnosť nádorového ochorenia a teda aj suma za pripoistenie diagnózy.
  • Dôležité je aj správne vyplniť zdravotný dotazník.
  • Je múdre skombinovať pripoistenie aj s poistením v práceneschopnosti, pretože počas liečby pacient nie je schopný chodiť do práce a jeho príjem rapídne klesá.
  • O životnom poistení je dobré poradiť sa s odborníkom, ktorý pozná portfólio všetkých Slovenských poisťovní a vie, v ktorej sa čo oplatí viac. Je to potrebné aj pre to, aby ovládal všetky tie zmluvné podmienky písané drobným písmom, pretože existuje veľa málo častých, ale pre konkrétne prípady dôležitých okolností (napríklad pracovník pracujúci s rádioaktívnymi látkami nemá na toto pripoistenie nárok).
  • Ideálny je taký odborník, ktorý má v poisťovniach aj známosti - v prípade problému vie vybaviť veľmi veľa.

Pamätajte, že zodpovednosť za vlastné zdravie máte predovšetkým vy sami.

Ľuboš Bebčák, 7.1. 2015

 

Máte k téme akékoľvek otázky? Máte záujem o pripoistenie nádorových ochorení? Chcete si niečo overiť? Pokojne využite bezplatnú konzultáciu. Vyplňte tento kontaktný formulár a ja Vás budem čo najskôr kontaktovať.

Kontakt

Ľuboš Bebčák
Hviezdoslavova 6
010 01 Žilina

0911 781 352

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webu zdarmaWebnode