Úroky na hypotékach podrástli

 

Dlhé obdobie rekordne nízkych úrokových sadzieb je pravdepodobne na svojom konci. Úrokové sadzby na hypotekárnych úveroch začali rásť.
 

Hypotekárne úvery sa menia

Takmer každý deň riešim hypotéky a sám som si všimol som, že niektoré banky v poslednom období zvýšili svoje úrokové sadzby.  Zistil som, že banky cez ktoré som doteraz riešil mojim klientom najlepšie sadzby, už nie sú tak výhodné, ako tomu bolo ešte pred mesiacom. 

Pozrime sa na to, čo hvorí štatistika: ešte v júni bola priemerná úroková sadzba na hypotékach na úrovni 2,42%, v júli však už vyskočila na 2,54%. Možno si poviete, že to je len pár desatín, ale v skutočnosti ide o najvýraznejší nárast od roku 2013. Treba ešte pripomenúť, že doteraz celý rok 2015 priemerná sadzba na hypotékach klesala.

Končí teda dlhé obdobie, počas ktorého sme mohli vybaviť hypotéky s rekordne nízkym úrokom? Je to dosť pravdepodobné. Podľa analytikov nás čaká už len postupné zvyšovanie sadzieb. Aj keď v reklamách sa stále reprezentujú rekordne výhodné sadzby, realita je niekde inde (veď to by veril reklame, že?). 

Klienti sa často uspokoja s horšími podmienkami, ktoré im ich banka ponúkne. Stále teda platí, že výhodné sadzby (niekedy ešte výhodnejšie ako ti, čo sa prezentujú v reklamách), dostanú len vybraní klienti (ktorí majú známosť, sú bonitní, alebo majú na vybavenie hypotéky šikovného finančníka).

Ľuboš Bebčák, 8.9.2015

 

Diskusná téma: Úroky na hypotékach podrástli

Neboli nájdené žiadne príspevky.

Pridať nový príspevok

Kontakt

Ľuboš Bebčák
Hviezdoslavova 6
010 01 Žilina

0911 781 352

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webu zdarmaWebnode