Výhody stavebného úveru

Stavebné sporenia prestáva byť atraktívne ako produkt na sporenie (svojimi výhodami ho predbiehajú správcovské spoločnosti), avšak stále ma svoje výhody.

 

Stavebný úver vs. spotrebný úver

 Stavebný úver sa síce nemôže pochváliť tak nízkou úrokovou sadzbou ako niektoré hypotéky, avšak sadzba je stále výhodnejšia ako pri spotrebných úveroch. Ak nie je možné založiť nehnuteľnosť, stavebný úver je najvýhodnejšia forma financovania. Z hľadiska úrokovej sadzby je jedným z najvýhodnejších úverov na trhu. Úroková sadzba môže klesať pod 3%.

Stavebný úver vs. hypoúver?

Slovensko zažíva rekordne nízke úrokové sadzby na hypotekárnych úveroch, avšak stále stovkám ľudí príde vhod stavebný úver. Pri hypotéke je nutné dokladovať príjem, čo práve samostatne zárobkovo činným osobám (živnostníkom) často robí problém. Na získanie úveru od stavebnej sporiteľne sú ale iné podmienky:

  • pravidelnosť a výška príspevkov
  • zvolená tarifa sporenia
  • cieľová suma
  • čas, ktorý uplynul od začiatku sporenia

Tieto parametre určujú vaše hodnotacie číslo. Čím je hodnota kladnejšia, tým lepší úrok dostanete. Pri viacročnom sporení a pravidelnom vkladaní je možné získať výhodný úver s fixnou výškou na celú dobu splácania.

Ako získať stavebný úver?

Medziúver neodporúča snáď nikto, pre jeho vysokú preplatenosť. To, čo je na stavebnom sporení skutočne príťažlivé, je stavebný úver. Avšak ten nie je možné dostať hneď. Nárok na stavebný úver je nutné najskôr získať. Je treba aby:

  • prebehla nutná doba sporenia
  • mal klient nasporenú istú sumu z cieľovej
  • alebo kladné hodnotiace číslo

Znamená to, že na výhodný stavebný úver sa je treba najskôr pripraviť niekoľko rokov vopred. Už dnes by ste mali plánovať svoju budúcnosť.

Ľuboš Bebčák, 12.10. 2014

 

 

Ak máte akékoľvek otázky, môžete ma kontaktovať prostredníctvom internetu. Stačí, ak vyplníte tento kontaktný formulár a ja Vám odpoviem.

Kontakt

Ľuboš Bebčák
Hviezdoslavova 6
010 01 Žilina

0911 781 352

© 2014 Všetky práva vyhradené.

Tvorba webu zdarmaWebnode